Hlavička
Cvrček  MENU  Cvrček
Liga 2000 až 2010
Liga 2011 až 2020
Liga 2021 až 2030

LIGA VE CVRČKOVI O KRÁLE STRMILOVSKA

LIGA VE CVRČKOVI JE UZAVŘENÁ

Pořádali jsme open turnaje ve cvrčkovi O STRMILOVSKÝ POHÁR. Ne všichni, co dříve cvrčka hrávali, na tyto turnaje chodili. Proto jsme se rozhodli udělat turnaj pro strmiláky, hráče z okolních vesnic a pár zvaných „ našich cizinců “. Dne 1. 4. 2000 jsme uspořádali turnaj O KRÁLE STRMILOVSKA a přišlo si zahrát 29 nadšenců. Tato poměrně vysoká účast nás inspirovala k vytvoření soutěživější podoby turnajů. V roce 2001 jsme uskutečnili 4 turnaje O KRÁLE STRMILOVSKA s upřesňujícím názvem LIGA 2001. Po každém turnaji podle umístění získali hráči určitý počet bodů. Dosažené výsledky se po turnajích sčítali a po posledním turnaji se vyhlásili celkové výsledky LIGY 2001. Hlavní cenou je putovní pohár pro celkového vítěze ligy KRÁLE STRMILOVSKA, na kterém jsou vyrytá jména vítězů všech ročníků. Tento pohár má KRÁL v držení po dobu jednoho roku – do vyhlašování vítěze dalšího ročníku. A první tři hráči v ročníku získávají do trvalého vlastnictví takzvaný prsten, v podobě cvrčka na čtyřhranné základně.

V současnosti se liga ve cvrčkovi skládá z 5 turnajů pořádaných během jednoho roku. V každém turnaji boduje prvních 18 hráčů.

Liga ve cvrčkovi je jako mnoho lig uzavřená. Turnaje ligy nejsou open. Přesto, že neexistuje žádná druhá liga, z které by se dalo postupovat, tak se liga ve cvrčkovi rozšiřuje. Vše záleží na počtu současných pravidelných hráčů ligy a to především z kapacitních důvodů. Liga se rozšiřuje o vážné zájemce ze Strmilovska. Kdo ví, jak je Strmilovsko velké, když se hovoří o cvrčkovi? Liga se rozšiřuje především o hráče z turnajů nadějí a o ty, kteří mají dlouhodobě o cvrčka zájem. Maximální počet účastníků na jeden turnaj v jednom dni je 120.

Výsledky ligových turnajů se nezapočítávají do open ACP tabulky.

Turnaj se hraje vyřazovacím způsobem – viz. pravidla a rozpisy.

Nejlepších osm hráčů z minulého turnaje se v dalším turnaji nasazuje losem k různým stolům.

Finále turnaje se hrálo na satarém originálním stole z Malého Jeníkova. Od roku 2015 se finále turnajů hraje na kopii originálního stolu s originálními kuželkami a cvrčkem.

Veškeré dlouhodobé statistiky se po 10 letech uzavírají a počítá se dalších 10 let.